Psikoloji nedir?
Psikoloji zihin ve davranış çalışmasıdır. Bu disiplin beynin işlevlerinden toplum eylemlerine, çocuk gelişiminden yaşlılara bakmaya kadar insan deneyiminin tüm yönlerini kucaklar.

Bilimsel araştırma merkezlerinden ruh sağlığı hizmetlerine kadar akla gelebilecek her ortamda “davranışı anlamak” psikologların işidir.

Program bilgileri
Tüm Girne Üniversitesi bölümleri gibi, Psikoloji Lisans programı da kararlılıkla büyümeye devam etmektedir.

Amacımız öğrencilerimizi psikoloji biliminin gerektirdiği bilgi ile donatmaktır.

Bu program size Psikoloji bilimini öğretir. Psikoloji alanındaki temel bulguları ve teorileri ve bu bilginin oluşturulan yöntemlerini öğrenirsiniz.

İnsan davranışları her ne kadar da uzun yıllardır bilim insanlarının dikkatini çekiyor olsa da, insan davranışları, düşünceleri ve duygularını kapsayan, zihin yapısını inceleyen bu bilim alanı yaklaşık 100 yıllık bir geçmişe sahip yeni bir alandır.

Psikoloji bölümünde, insan davranışlarının, ilkel atalarımızın davranışsal miraslarından modern yaşamdaki davranış çeşitlerine kadar inceleyen geniş bir alanı çalışmaktayız. Gelişim, eğitim, iş, adli, nöropsikolojik ve klinik alanlarında psikolojinin farklı yapılarını incelemekte, bu alanlara ait temel psikoloji bilgisini öğrencilerimiz ile alanda uzman kişilerle birlikte çalışmaktayız.